کتابخانه تحقیق

آشنایی با همسران و مادران اهل بيت، خديجه مادر حضرت فاطمه(س)، حضرت فاطمه زهرا(س)
اطلاعیه های سایت

DOC
آشنایی با همسران و مادران اهل بیت
doc
آبان ۲۷, ۱۳۹۶
25 صفحه ورد
30,000 ریال
خرید Word

آشنایی با همسران و مادران اهل بیت


آشنایی با همسران و مادران اهل بیت

تحقیقی کامل، قابل ویرایش در قالب ۲۵ صفحه ورد به همراه منابع و توضیحات در مورد خدیجه مادر حضرت فاطمه(س)، حضرت فاطمه زهرا(س)، سیره حضرت فاطمه (س)، حضرت زینب علیهاالسلام، سیره‌ی حضرت زینب‌(س)

ام‌کلثوم، زندگانی مادارن چهارده معصوم(ع) و… می باشد.

«مقدمه»:

زن در لغت به معنی، نقیض مرد، مادینه ی انسان، همسر مرد است. اما شخصیت این مخلوق الهی در تمامی اعصار، قرون و زمانه متفاوت، و تعابیر و معانی خاصی داشته است.اعراب مشرک و متعصب، دختران را موجودی شوم پنداشته و آن را مایه ننگ و عار می‌دانستند و آنان را زنده به گور می‌ساختند.پروردگار جهانیان، زن را مظهر خلاقیت و جمال و زیبایی خویش آفرید و او را به خلاقیت خود مربی و پرورش دهنده ی افراد جامعه انسانی قرار داد….

حضرت فاطمه زهرا(س):

چون حضرت فاطمه به دنیا آمد، خدای عزوجل به یکی از فرشتگان وحی فرمود که به زمین برود و نام‌های فاطمه را به زبان پیامبر (ص) بگذارد. «فاطمه در پیشگاه خدای عزوجل نه نام دارد. فاطمه، صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیه، راضیه، مرضیه، محدثه، زهرا.» ولادت صدیقه‌ی طاهره، فاطمه زهرا(س) روز جمعه، ۲۰ جمادی الاخره سال پنجم بعثت بوده است. دوران کودکی آن حضرت همراه با آغاز رسالت پیامبر اکرم (ص) بود، منزل پدرش پناهگاه مسلمانان، مرکز نزول وحی و آیه‌های قرآن بود….

حضرت زینب‌ علیها‌السلام:

ولادت با سعادت آن صدف بحر عصمت، پرورش یافته‌ی دامان ولایت، ملیکه نساء ، محبوبه مصطفی، نوردیده‌ی مرتضی، حضرت زینب‌ کبری‌(ع) در پنجم جمادی‌الاولی سال پنجم یا ششم هجرت یعنی دو یا سه سال پس از ولادت برادر بزرگوارش امام حسین‌(ع) بوده است.روایت می‌کنند که وقتی زینب‌ علیها‌السلام زاده شد، حضرت فاطمه زهرا(س) او را برای نامگذرای به نزد حضرت علی (ع) می‌برد. آما آن حضرت می‌فرماید: «من در این زمینه از رسول خدا (ص) پیشی نمی‌گیرم….

حمیده مادر امام کاظم علیه السلام:

حمیده البربریه المصفاه، دختر صاعدبربری اندلسی ملقب به لؤلؤ و مکنی به ام محمد بود. وی مادر موسی بن جعفر، اسحق، محمد و فرزندان امام صادق‌(ع) بود. امام صادق (ع) درباره‌اش فرمود: حمیده مانند شمش‌ طلا از پلیدی‌ها پاک است به سبب کرامتی که خدا نسبت به من و حجت پس از من دارد، ملائکه همواره او را نگهداری کردند تا به من رسید.»….نوشته شده توسط : مریم محمدیدیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.