کتابخانه تحقیق

اثر ريتم شبانه‌روزی بر عملكرد بی هوازی، تأثير ريتم شبناه‌رزوی روي
اطلاعیه های سایت

DOC
اثر ریتم شبانه‌روزی بر عملکرد بی هوازی
doc
آبان ۱۶, ۱۳۹۶
8 صفحه ورد
20,000 ریال
خرید Word

اثر ریتم شبانه‌روزی بر عملکرد بی هوازی


اثر ریتم شبانه‌روزی بر عملکرد بی هوازی

مقاله ای قابل ویرایش در قالب ۸ صفحه ورد به همراه توضیحات تأثیر ریتم شبانه‌روزی در توان و ظرفیت بی‌هوازی، تأثیر ریتم شباه‌رزوی روی پاسخ‌های هوازی و بی‌هوازی و جنسیت، تأثیر ریتم شبانه‌روزی در ظرفیت و توان بی‌هوازی در پاها، پاسخ‌های فیزیولوژیکی به دویدن زیر بیشینه در صبح و غروب و… می باشد.

تأثیر ریتم شبناه‌رزوی روی پاسخ‌های هوازی و بی‌هوازی و جنسیت:

همچنین هیچ تعاملی بین جنسیت و تأثیر ریتم شبانه‌روزی روی توان هوازی و بی‌هوازی کشف شده این نتایج شواهدی را از ریتم شبانه‌روزی در پاسخ‌های هوازی و بی‌هوازی به تمرینات شدید کوتاه‌مدت فراهم می‌کنند که در زنان مشابه مردان است….

تأثیر ریتم شبانه‌روزی در ظرفیت و توان بی‌هوازی در پاها:

کارهای انجام شده قبلی نشان دادند که اجرای تمرینات با ریتم شبانه‌روزی تغییر می‌کند. نوع آزمون‌های اجرا شده (تست دویدن پله- پرش درجا- و تست بی‌هوازی وینگیت) و زمان آزمونها در ساعت (۲، ۶، ۱۰، ۱۴، ۱۸ و ۲۲( بوده است. (۱۲, ۵)، نتایج برای توان اوج و توان میانگین روی آزمون وینگیت یک تناوب معنی‌دار در ریتم شبانه‌روزی نشان نداد….

پاسخ‌های فیزیولوژیکی به دویدن زیر بیشینه در صبح و غروب:

هدف سنجش تأثیر ریتم شبانه‌روزی روی پاسخ‌های فیزیولوژیکی به دویدن در سرعت آستانه لاکتات است.

(نوع آزمون: آزمون استاندارد فزاینده) (۷, ۱۳)، متغیرهای اندازه‌گیری شده: دمای مرکزی بدن- ضربان قلب- تهویه دقیقه‌ای- اکسیژن مصرفی- دی‌اکسید کربن بازدمی- نسبت تبادل تنفسی- لاکتات خون در زمان استراحت و بعد از گرم کردن و در زمان‌های ۱۰، ۲۰ و ۳۰ دقیقه دویدن- بعلاوه میزان سختی کار هر ۱۰ دقیقه طی دویدن گزارش می‌شد. (۷, ۱۳)…

 

 

 

 نوشته شده توسط : مریم محمدیدیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.