کتابخانه تحقیق

بررسي اطفال مبتلا به هوچكين در بيمارستان شهداي تجريش در 10 سال گذشته (1382-1373)
اطلاعیه های سایت

DOC
بررسی اطفال مبتلا به هوچکین
doc
آذر ۲, ۱۳۹۶
28 صفحه ورد
40,000 ریال
خرید Word

بررسی اطفال مبتلا به هوچکین


بررسی اطفال مبتلا به هوچکین

مقاله ای کامل مربوط به رشته پزشکی، قابل ویرایش در قالب ۲۸ صفحه ورد به همراه چکیده انگلیسی، منابع و توضیحات در مورد بررسی اطفال مبتلا به هوچکین در بیمارستان شهدای تجریش در ۱۰ سال گذشته (۱۳۸۲-۱۳۷۳) می باشد.

تعریف و تاریخچه بیماری هوچکین:

بیماری هوچکین یک بدخیمی منحصر به فرد است که امروزه جزء نئوپلاسم های قابل علاج می‎باشد. اگر چه این بیماری می‎تواند سبب درگیری کل سیستم لنفاوی شود ولی غالباً بیماری در ابتدا به صورت محدود تظاهر می‎کند.

این بیماری برای اولین بار به صورت یک بیماری خاص توسط توماس هوچکین در سال ۱۸۳۲ شرح داده شد…

بررسی های تشخیصی بیماری هوچکین:

با یک معاینه فیزیکی دقیق و بررسی همه نواحی مربوط به گره های لنفاوی، شامل حلقه والدایر، گره های لنفاوی باید اندازه گیری شوند.جهت بررسی حلقه والدایر باید CT- Scan از گردن بعمل آید.عکس ساده قفسه سینه اطلاعات ابتدائی راجع به ساختمانهای داخل قفسه سینه و توسعه مدیاستن را به ما می‎دهد…

درمان بیماری هوچکین:

درمان پیشنهاد شده برای بیماری هوچکین با سن، وسعت بیماری و هیستوپاتولوژی آن ارتباط دارد، درمان قاطع، نتایج خوب در بهبود بیماری را نشان داده است. این بیماران با پرتو درمانی یا شیمی درمانی و گاهی هر دو با هم، درمان می‎شوند…

عود بیماری هوچکین :

در اکثر موارد عود، در عرض ۳ سال اول اتفاق می افتد ولی گاهی تا ۱۰ سال بعد از تشخیص اولیه نیز عود اتفاق می افتد. ۸۰-۵۰% از بیماران که با پرتودرمانی درمان شده اند، عود می کنند و می‎توانند با روش شیمی درمانی یا روش ترکیبی درمان شوند که بقاء ۵ ساله این بیماران ۴۹% است….

 نوشته شده توسط : مریم محمدیدیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.