کتابخانه تحقیق

تأثير نفت عراق بر اقتصاد جهان پس از سرنگوني رژيم صدام، نفت عراق و مسئله جنگ،
اطلاعیه های سایت

DOC
تأثیر نفت عراق بر اقتصاد جهان
doc
آذر ۲, ۱۳۹۶
32 صفحه ورد
30,000 ریال
خرید Word

تأثیر نفت عراق بر اقتصاد جهان


تأثیر نفت عراق بر اقتصاد جهان

تحقیقی کامل، قابل ویرایش در قالب ۳۲ صفحه ورد به همراه منابع و توضیحات در مورد تأثیر نفت عراق بر اقتصاد جهان پس از سرنگونی رژیم صدام، نفت عراق و مسئله جنگ، ریشه‌های جنگ دوم خلیج فارس و مسئله نفت، اثرات جنگ دوم خلیج فارس بر افزایش قیمت نفت، نفت و اقتصاد جهانی، تاثیر افزایش قیمت نفت بر اقتصاد کشورهای وارد کننده نفت و…. می باشد.

ریشه‌های جنگ دوم خلیج فارس ومسئله نفت:

از آنجائیکه اصالت سود در اقتصاد حرف اول را  می زند واصولا اخلاق جایی در نظام سرمایه داری ندارد لشکرکشی و حمله به سایر کشورها نیز معنا پیدا می‌کند. به این شرط که در بلند مدت سود اقتصادی را افزایش دهد.جنگ خلیج فارس به خاطر نفت نبود بلکه به دلیل اقتضاعات ونیازهای رژیم سرمایه‌داری بود بدین صورت که اقتصاد آمریکا برای نخستین بار در ۱۹۲۹ دچار یک بحران (رکود) گردید…

اثرات جنگ دوم خلیج فارس بر افزایش قیمت نفت:

طبق پیش بینی‌های قبلی جنگ خلیج فارس تاثیر عمیق و وسیعی بر اقتصاد جهان گذاشته و اقتصاد هریک از کشورهای جهان در اثر این جنگ باتحولات گوناگونی مواجه شده است. یکی از اثرات مهم افزایش قیمت نفت در جهان می‌باشد.افزایش بی سابقه قیمت نفت به مرز بیش از ۶۰ دلار تا به حال بی سابقه بوده است….

نفت و اقتصاد جهانی:

اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) عوائد نفتی خالص اوپک در سال ۲۰۰۳ را ۲۲۳ میلیارد دلار پیش بینی کرده است. که ۱۹ درصد بیش از سال۲۰۰۲ و ۱۶ درصد بیش از پیش بینی این سازمان در دسامبر گذشته است. بخش قابل توجهی از این افزایش در آمد، افزایش ۱۱ درصدی قیمتهای نفت نسبت به سال گذشته است….

تاثیر افزایش قیمت نفت بر اقتصاد کشورهای وارد کننده نفت:‌

میزان تاثیر مستقیم افزایش قیمت نفت در اقتصاد کشورهای وارد کننده به سهم هزینه‌های نفتی در درآمد ملی، وجه وابستگی به نفت وارداتی، توانایی مصرف کننده قیمت نفت ، مدت شدت مصرف گاز در اقتصاد و فشار قیمتهای بالاتر نفت بر دیگر انواع انرژی بستگی دارد.

 

 

 نوشته شده توسط : مریم محمدیدیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.