کتابخانه تحقیق

بررسي مقايسه‌اي رابطه بين سود هر سهم (EPS) و نسبت قيمت به سود هر سهم (P/E)
اطلاعیه های سایت

DOC
رابطه بین سود هر سهم و نسبت قیمت به سود هر سهم
doc
آذر ۱, ۱۳۹۶
83 صفحه ورد
100,000 ریال
خرید Word

رابطه بین سود هر سهم و نسبت قیمت به سود هر سهم


رابطه بین سود هر سهم و نسبت قیمت به سود هر سهم

پایان نامه کارشناسی ارشد مربوط به رشته حسابداری، قابل ویرایش در قالب ۸۳ صفحه ورد به همراه جداول، منابع و توضیحات در مورد بررسی مقایسه‌ای رابطه بین سود هر سهم (EPS) و نسبت قیمت به سود هر سهم (P/E) با بازده سهام در شرکتهای پذیرفته‌شده در بورس تهران می باشد.

بازارهای سرمایه:

شرکتهای بازرگانی برای تامین مالی فعالیتهای خود به حجم بالایی از سرمایه‌ نیاز دارند این شرکتها برای اینکه بتوانند رشد و توسعه یابند، نیازمند سرمایه‌گذاری بالایی هستند واضح‌ است که تأمین این میزان سرمایه در زمان محدودی میسر نیست و بایستی از محل دیگری تأمین شود. دولتها و شرکتها نیز به منظور ارائه بهتر خدمات و کالاها به مردم نیازمند این هستند…..

مفهوم کارایی بازار:

نحوه واکنش بازار به اطلاعات جدید، قسمت مهمی از کسب رابطه تعادلی است که توسط نظریه بازار سرمایه برآورد می‌شود. بنابراین، رابطه مستقیمی میان نظریه بازار سرمایه و مفهوم بازارهای کارایی مبتنی بر اطلاعات وجوددارد، این رابطه شامل نحوه تأثیرگذاری اطلاعات بر فرآیند بازار و تغییرات قیمت به سمت تعادل جدید است….

بازده سهام و انواع روشهای محاسبه بازده سهام:

برای تجزیه و تحلیل نهایی در تصمیم‌گیری در انتخاب اوراق بهادار از رابطه ریسک و بازده مورد انتظار استفاده می‌شود. هدف سرمایه‌گذاران حداکثر کردن بازده موردانتظار است، اگرچه آنها نظر دارند ریسک اولیه را کاهش دهند. بازده در فرایند سرمایه‌گذاری نیروی محرکی است که ایجاد انگیزه می‌کند….

سود (زیان) سرمایه:

دومین جزء مهم بازده، سود (زیان) سرمایه است که مخصوص سهام عادی است ولی در مورد اوراق قرضه بلند مدت و سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت نیز مصداق دارد. به این جزء که ناشی از افزایش (کاهش) قیمت دارایی است سود (زیان) سرمایه گویند…

ضریب قیمت به سود هر سهم (P/E) و نرخ بهره:

ضریب قیمت به سود هر سهم، خوش بین بودن یا بدبین سرمایه‌گذاران را نشان می‌دهد و این بستگی به نرخ بازده مورد توقع سرمایه‌گذار دارد. در صورتیکه سایر عوامل یکسان باشند هر چقدر نرخ بازده مورد  انتظار … سهامداران افزایش یابد ضریب قیمت به سود هر سهم کاهش می‌یابد. در عوض، نرخ بازده مورد انتظار با نرخ بهره مرتبط است….

 

 

 

 نوشته شده توسط : مریم محمدیدیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.