کتابخانه تحقیق

راهكارهای برای اخلاقی نمودن بيشتر پليس، تدوين چشم‌انداز اخلاقی،
اطلاعیه های سایت

DOC
راهکارهای برای اخلاقی نمودن بیشتر پلیس
doc
آبان ۱۶, ۱۳۹۶
19 صفحه ورد
20,000 ریال
خرید Word

راهکارهای برای اخلاقی نمودن بیشتر پلیس


راهکارهای برای اخلاقی نمودن بیشتر پلیس

مقاله ای قابل ویرایش در قالب ۱۹ صفحه ورد به همراه منابع و توضیحات در مورد اخلاقی نمودن پلیس، تدوین چشم‌انداز اخلاقی،  عملیاتی کردن چشم‌انداز، تدوین استانداردهای رفتار اخلاقی، اصلاح نظام آموزش پلیس، تدوین عهدنامه اخلاقی فرماندهان و مدیران پلیس، ارزیابی اقدامات و بازخوردگیری و… می باشد.

چکیده:

یکی از وظایف پلیس ایجاد امنیت اخلاقی است،‌در حقیقت اقدامات پلیس تا زمانی که به افزایش احساس امنیت در جامعه منجر نشود، مثبت ارزیابی نمی‌گردد، لذا یکی از اقداماتی که می‌تواند در این راستا مورد توجه قرار گیرد، اهمیت و توجه به ضریب احساس امنیت در جامعه می‌باشد…

مقدمه:

احساس امنیت در یک جامعه به احساس روانی شهروندان از میزان وجود و یا عدم وجود جرم در آن جامعه برمی‌گردد و هر مقدار فراوانی جرم بالاتر باشد، احساس امنیت پایین‌تر است. ولی این احساس ناامنی صرفاً منبعث از عدم وجود امنیت یک جامعه نخواهد بود (حاصلی، ۱۳۸۳، ص ۱۷۱)….

تدوین چشم‌انداز اخلاقی:

چشم‌اندازهای سازمان بیان آینده مطلوب و امکان‌پذیر از یک سازمان است و دربرگیرنده هدفهای خاصی می‌شود (دیوید، ۱۳۷۹، ص ۱۷۸). برای تهیه چشم‌انداز اخلاقی که معمولاً برای یک دوره زمانی مشخص تهیه می‌شود در ابتدا پلیس را برحسب وظایف و مأموریتهای تخصصی تقسیم‌بندی می‌کنیم….

نتیجه‌گیری و پیشنهاد:

در این مقاله با رویکرد مدیریت استراتژیک راهکارهایی جهت اخلاقی نمودن پلیس مطرح گردید، در مرحله اول به تدوین چشم‌انداز اخلاقی سازمان بعنوان اولین گام اشاره شد که نحوه چگونگی تهیه چشم‌انداز اخلاقی نیز تشریح گردید…

 نوشته شده توسط : مریم محمدیدیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.