کتابخانه تحقیق

راهکارهای پیشگیری از تصادفات ، ارزیابی و مقایسه وضعیت ایمنی موجود
اطلاعیه های سایت

DOC
راهکارهای پیشگیری از تصادفات
doc
شهریور ۴, ۱۳۹۶
25 صفحه ورد
75,000 ریال
خرید Word

راهکارهای پیشگیری از تصادفات


راهکارهای پیشگیری از تصادفات

مقاله ای دقیق و کامل در خصوص راهکارهای پیشگیری از تصادفات دارای ۲۵ صفحه ورد و قابل ویرایش می باشد.

مقدمه:

تصادفات رانندگی منجر به جرح ، مرگ ، معلولیت و درد ، کاهش بهره وری ، سوگواری ، مشکلات اجتماعی – روانی و همچنین تخریب گسترده ی اموال می شوند؛ در حالیکه برنامه ریزی مناسب در حمل و نقل می تواند بر افزایش سطوح ایمنی و کاهش میزان موارد یاد شده تأثیر مستقیم بگذارد . بحران ایمنی معابر ، مرگ ومیرها، آسیب ها و هزینه های ناشی از حوادث رانندگی یکی از چالش های مهم سلامت، بهداشت عمومی و توسعه کشورها است و قربانیان اصلی آن افرادی هستند که اغلب آنها درسنین ۱۵ تا ۴۴ ساله و به ویژه جوانان هستند.

ضرورت و اهداف پژوهش

با توجه به آمار های موجود در تصادفات رانندگی که پلیس راهور ارائه نموده است : بر اساس این گزارش، از سال ۸۴ تا ۹۳ طی ۱۰ سال تمام، در تصادفات جاده ای ۲۱۹ هزار و ۱۷۲ تن کشته شدند که این عدد، آمار بالایی به شمار می رود، چرا که تعداد کشته شدگان در ۸ سال جنگ تحمیلی با تعداد کشته های ده ساله تصادفات جاده ای تقریبا برابری می کند. در سال ۹۴ برابر آمار ۱۰ ماهه پزشکی قانونی بیش از ۱۴ هزار تن در تصادفات کشته شدند که خوشبختانه در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۳ تعداد ۴۵۰ تن از هموطنانمان کمتر کشته شدند.

نتیجه گیری:

ایجاد تغییرات در الگوهای سفرهای شهری و بین شهری می توانند از طرقی متفاوت بر ایمنی معابرشهری و غیرشهری تأثیرگذار باشد . این تغییرات را می توان در دسته های ذیل طبقه بندی نمود:

  • استراتژی هایی که با استفاده از ابزار کاهش سرعت بخصوص در در نقاط حادثه خیز قادر به کاهش تواتر تصادفات در هر کیلومتر و همچنین میزان شدت آن ها می باشند.
  • روش هایی که با کاهش حجم ترافیک عبور و مرور به کاهش تواتر تصادفات در هر کیلومتر کمک می کنند اما در عین حال موجب افزایش شدت و سختی آن ها می شوند. این دسته تمهیدات باعث کاهش زمان سفر می شوند اما قادر به کاهش میزان سفر وسائل نقلیه نخواهند شد…..


نوشته شده توسط : مریم محمدیدیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.