کتابخانه تحقیق

رفلکسولوژی ، رفلکسوتراپی ، بازتاب درمانی ، بازتاب شناسی
اطلاعیه های سایت

DOC
رفلکسولوژی بازتاب شناسی
doc
آبان ۲, ۱۳۹۵
12 صفحه
50,000 ریال
خرید Word

رفلکسولوژی بازتاب شناسی


مقاله حاضر اطلاعاتی دقیق در مورد رفلکسولوژی یا همان بازتاب درمانی ارائه میدهد .

اطلاعات داخل فایل :

  • فلسفه بازتاب درمانی
  • تاریخچه بازتاب درمانی
  • تحقیقات موجود در این زمینه
  • نظرات مخالف و موافق
  • موارد استفاده از رفلکسولوژی برای درمان یا بهبودی

بازتاب شناسی یا رفلکسولوژی

بازتاب شناسی یا رفلکسولوژی هنری ظریف و شکلی از درمانهای شفابخش طب کل نگر است که نباید آنرا با ماساژ کف دست و پا اشتباه گرفت بلکه یک نوع فشار درمانی ویژه و معین است. این رشته یک تکنیک قدیمی است و براین اساس پا یه‌ریزی شده که نقاط بازتابی (رفلکس) در روی کف دستها و پاها وجود دارند که با تمام قسمت بدن اعم از عضله، عصب، غده و استخوان مطابقت دارند و فشار روی این نقاط تورم یا احتقان را از بین ‌برده و به آرامش اعصاب کمک می‌کند . این آرامسازی اعصاب هم به نوبه خود انقباض عروقی را کاهش می دهد بطوریکه خون و جریان عصبی با آزادی (راحتی) بیشتری جریان یافته و در نتیجه بهبود جریان خون، سموم نیز از بدن دفع می‌شوند.

فلسفه بازتاب شناسی

عدم تعادل بدن در جریان زندگی روزانه می‌تواند سبب مسدود ( بلوکه)شدن پیامهای عصبی در هرنقاط مختلف گردد و این بدان معنی است که سرعت حرکت پیامهای عصبی به عضلات، اعضاء و غدد بدن تا حدودی کند می‌شود . دانش رفلکسولوژی درجهت رفع انسداد این مسیرها و بهبود ارتباطات عصبی عمل می‌کند. همچنین آزادسازی اندورفینها را در بدن افزایش میدهد و موجب افزایش سلامتی و نشاط واحساس خوب بودن” در فرد می‌گردد.

با اینکه ، غالباً رفلکسولوژی را روی کف پا انجام می دهند، لیکن انجام طب فشاری بر کف دست ها هم بکار گرفته می شود . تقریباً در کف هر پا ۷۲۰۰ پایانه عصبی وجود دارد. همچنین هر پا شامل ۲۶ استخوان کوچک، ۱۱۴ لیگامان و ۲۰ عضله می‌باشد که توسط بافت همبندی، عروق خونی و اعصاب به همدیگر متصل گشته و توسط پوست پوشیده شده‌اند. این اجزاء با دقت بسیار عالی با یکدیگر سازگار شده و این ساختمان پیچیده روی دو قوس اصلی تعادل یافته است. قوس اول از پاشنه پا تا قاعده انگشت کوچک و قوس دوم از پاشنه پا تا انگشت بزرگ (شست) امتداد می یابد…

 نوشته شده توسط : پدرام کریمی

موضوعات : تحقیق , رایگان


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.