کتابخانه تحقیق

فنگ شويی و آئين زرتشت ،قطب نماي فنگ شويي، تاريخ مختصر فنگ شويي، فلسفه دين زرتشت
اطلاعیه های سایت

DOC
فنگ شویی و آئین زرتشت
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
doc
آذر ۴, ۱۳۹۶
14 صفحه ورد
20,000 ریال
خرید Word

فنگ شویی و آئین زرتشت


فنگ شویی و آئین زرتشت

تحقیقی کامل، قابل ویرایش در قالب ۱۴ صفحه ورد به همراه منابع و توضیحات در مورد قطب نمای فنگ شویی، تاریخ مختصر فنگ شویی، فلسفه دین زرتشت، آتش: نماد راستی و زندگی، گاتها، اوستا و… می باشد.

تاریخ مختصر فنگ شویی:

توسعه تاریخی فنگ‌شویی و توسعه ستاره‌شناسی طالع‌بینی چینی به هم پیوسته‌اند. شروع فنگ‌شویی به عصر اساطیر باز می‌گردد، هر چند هیچ سند تاریخی قابل اتکایی درباره زمان دقیق آن و ابداع‌کننده‌اش در دست نیست. ارتباط فنگ شویی با قطب‌نما باعث شده که آغاز آن را با اختراع قطب‌نما همزمان بدانند، که به امپراطور زردنسبت داده می‌شود….

فلسفه دین زرتشت:

زرتشت پیامبر بزرگ اریائی، یکی از جمله نوادر اندیشمندان جهان است. درباره دوران زندگی وی آگاهی درستی در دست نیست، اما قدر مسلم آن است که دانشمندان بر اساس و پایه پژوهشها و بررسیهای انجام شده زمان زندگی وی را از ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد میدانند.آموزشها و فلسفه و جهان‌بینی زرتشت از همان دوره‌های کهن مورد توجه حکما و فلاسفه بزرگ جهان بوده است….

گاتها:

مهمترین و اصلیترین قسمت اوستا، گاتهاست که هم قدیمی‌ترین کتاب ادبی و فلسفی ایران بشمار می‌رود و هم کهن‌ترین کتاب مقدس دینی جهان محسوب می شود یک قسمت از گاتها سروده خود زرتشت است قسمت‌هائی را هم شاگردانش سروده‌اند….

اوستا:

اوستا مهین نامه مینوی ایران به شکلهای گوناگون بیان گردیده است از قبیل اوستا- ابستا- استا- وستا، ایستا- اویستا- اوستاک. این کتاب مهم باستانی سابقاً بصورت دایره‌المعارف عظیمی بوده و چنانکه مسعودی درباره این کتاب می‌نویسد: و کتب هذاالکتاب فی‌اثنی عشر الف جلد بالذهب[۱] و در شاهنامه هم آمده است که هزار و دویست فصل اوستا روی تخته زرین نوشته شده بود….

 

 

 

 نوشته شده توسط : مریم محمدی

موضوعات : تحقیق , دانشگاهی


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.