کتابخانه تحقیق

فیبر و ادوات نوری ، معماري NGN، تجهيزات سوئيچينگ، فيبرها و تجهيزات انتقال،
اطلاعیه های سایت

DOC
فیبر و ادوات نوری
doc
آذر ۴, ۱۳۹۶
36 صفحه ورد
20,000 ریال
خرید Word

فیبر و ادوات نوری


فیبر و ادوات نوری

تحقیقی قابل ویرایش در قالب ۳۶ صفحه ورد به همراه توضیحات در مورد معماری NGN، تجهیزات سوئیچینگ، فیبرها و تجهیزات انتقال، انواع فیبر و ظرفیت آنها، تکنولوژیهای فیبر و… می باشد.

NGN چیست؟

تعریف واحد و پذیرفته شده‌ ای از NGN وجود ندارد و در حال حاضر عبارت مبهمی است. تعاریف ارائه شده از NGN نسبتاً گسترده هستند. سازمانهایی مثل ETSI و ITU-T مشخصات اصلی NGN را معرفی کرده اند. به عنوان مثال NGN;ITU-T را به عنوان شبکه‌ای مبتنی بر بسته تعریف کرده است، که خدماتی شامل سرویسهای ارتباطی، توانایی استفاده از پهنای باند چندگانه و کیفیت سرویس که برای تکنولوژیهای انتقال تهیه شده است را فراهم می‌کند….

اجزا اصلی NGN

معماری NGN علاوه بر تجهیزات صوتی و داده‌ای قدیمی شامل انواع تجهیزات شبکه همگرا شده از قبیل کنترل‌کننده‌های تماس/ مدت زمان ارتباط دو کامپیوتر، پل‌های ارتباطی رسانه، پل‌های ارتباطی سیگنالینگ، سرویس‌دهنده‌های ویژگی، سرویس‌دهنده‌های برنامه، سرویس‌دهنده‌های رسانه، سرویس‌دهنده‌های مدیریت و واسطه‌های صدور صورتحساب و عرضه نمودن سرویس مخابرات به یک کاربر که شامل وسایل انتقال و کابل کشی نیز می‌باشد، است….

اتصال های متقابل نوری:

اکثر OXC ها وسایلی پیچیده هستند که توانایی کارکردن مثل اتصالهای متقابل SONET/SOH، بعلاوه سوییچهای ATM و اترنت، گیگابیت اترنت با VLANها، Cos و دیگر پروتکلهای خاص را دارند.به دلیل اینکه واسطهای باند پهن نوری هستند به این دلیل به این اتصالهای متقابل نوری می‌گوئیم بدین معنی که اتصال به وسایل دیگر از طریق فیبر نوری می‌باشد…

انواع فیبر و ظرفیت آنها:

در یک سیستم انتقال نوری، اطلاعات روی فیبر به روش زیر منتقل می شود سیگنالهای الکتریکی به سیگنالهای نوری تبدیل شده و در طول فیبر حرکت می‌کنند تا زمانیکه به یک آشکارسازکه سیگنالهای نوری را به سیگنالهای الکتریکی تبدیل می‌کنند می‌رسند. منبع نور پالسهای نوری را در طول موجهای خاص منتشر می‌کند….

 

 

 

 نوشته شده توسط : مریم محمدی

موضوعات : تحقیق , دانشگاهی


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.