کتابخانه تحقیق

مقایسه ی انجيل برنابا با سایر اناجیل
اطلاعیه های سایت

DOC
مقایسه ی انجیل برنابا با سایر اناجیل
doc
اسفند ۱۲, ۱۳۹۵
174
200,000 ریال
خرید Word

مقایسه ی انجیل برنابا با سایر اناجیل


مقایسه ی انجیل برنابا با سایر اناجیل ، به همراه ترجمه ی متن اصلی آن

مقاله حاضر به طور مفصل دراین باره به بحث می نشیند و حتی متن اصلی خود انجیل برنابا نیز در آن قرار گرفته است ، این مقاله مناسب برای رشته های معارف ، الهیات و … است دارای ۱۷۴ صفحه ورد قابل ویرایش می باشد .

انجیل های کنونی از چهار انجیل با نامهای انجیل لوقا، انجیل یوحنا، انجیل مرقس، انجیل متی تشکیل شده است ، ولی چیزی که بسیار حائز اهمیت است ، این است که انجیلهایی که وجود دارد، فقط همین چهار انجیل نیست، بلکه شمار انجیلها بیشتر از هفده تاست که هر کدام از آنها را مثل همین چهار انجیل، شاگردان حضرت عیسی (علیه السلام)  نوشته اند که بیشتر آنها درباره زندگی حضرت عیسی(علیه السلام) و بیان حرفهای ایشان است. در برخی انجیلها، کارهای عیسی (علیه السلام) در شهر جلیل پنهان شد. در صورتی که در انجیل یوحنا، کارهای عیسی(علیه السلام) در یهودیه مطرح شده است. ولادت معجزه آسای عیسی(علیه السلام) در انجیل مرقس وجود ندارد و تبار عیسی(علیه السلام) را به داود میرساند، در صورتی که در انجیل متی و انجیل لوقا چنین نیست. اختلاف در تاریخ ولادت عیسی(علیه السلام) نیز در این دو انجیل دیده میشود. اختلاف در رسالت عیسی(علیه السلام) هم قابل مشاهده است که همه اینها نشان میدهد این انجیلها ساخته ذهن نویسنده های آنهاست که هرکدام با توجه به فهم خودشان این مطالب را نوشته اند.که قبلا هم به این مطلب اشاره شده است!

جالب است بدانید انجیلهای دیگری هم وجود دارد که بر اثر اختلافهایی که بین بزرگان مسیحیت، پس از حضرت عیسی(علیه السلام) پدید آمد، بسیاری از آنها نابود شد. در سال ۳۲۵ میلادی، یاران و پیروان پولس فرمان سوزاندن انجیل های چهارگانه یونانی، از جمله تنها انجیلی را که به زبان آرامی ـ زبان حضرت مسیح(علیه السلام) نوشته شده بود، صادر کردند.

مجمع کلیسا نیز بر عقیده تثلیث که کاهن اسکندری اشکاسیوس، ابداع کرده بود، به عنوان مهم ترین باور آیین مسیحیت تکیه کرد. همچنین زاد روز مسیح(علیه السلام) را به ۲۵ دسامبر تغییر داد. تا با روز تولد الهه خورشید و میترا هماهنگ باشد و روز عبادت هفتگی را از شنبه به یکشنبه تغییر داد.

یکی از انجیلهایی که در چند قرن اخیر کشف شد و جنجالهای بسیاری در اروپا به پا کرد، انجیل برناباست که اکنون ترجمه های آن به زبانهای مختلف وجود دارد. این انجیل یکی از انجیلهای مشهوری است که گروههای گمراه مسیحیی در قرن سوم میلادی آن را ممنوع اعلام کردند و بسیاری از نسخه های آن را سوزاندند.هنوز هم برای بسیاری از پژوهشگران مسیحی جای تعجب است که چهطور رساله های پولس و لوقا که هیچیک مسیح(علیه السلام) را ندیده اند، معتبر به شمار می آید…نوشته شده توسط : حسین محمدی

موضوعات : تحقیق


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.