کتابخانه تحقیق

مباني طبقه بندي وظايف، انواع سازماندهي، سازماندهي بر مبناي تعداد، سازماندهي
اطلاعیه های سایت

DOC
انواع سازماندهی از دیدگاه مدیریت
doc
آذر ۱, ۱۳۹۶
13 صفحه ورد
20,000 ریال
خرید Word

انواع سازماندهی از دیدگاه مدیریت


انواع سازماندهی از دیدگاه مدیریت

تحقیقی کامل، قابل ویرایش در قالب ۱۳ صفحه ورد به همراه منابع و توضیحات در مورد مبانی طبقه بندی وظایف، انواع سازماندهی، سازماندهی بر مبنای تعداد، سازماندهی بر حسب زمان، سازماندهی بر حسب وظیفه یا تخصص، سازماندهی بر حسب مناطق جغرافیایی، طبقه بندی براساس محصول، سازماندهی بر حسب پروژه، سازمان ماتریسی و…. می باشد.

سازماندهی بر حسب زمان:

یکی از قدیمی ترین صورتهای سازماندهی، گروه بندی فعالیت ها بر حسب زمان است که در سطوح پایین سازمان به کار می رود. استفاده از نوبت کاری در بسیاری از مؤسسات به دلایل اقتصادی، فنی و غیره در مواردی که روزهای کار معمولی کافی نیست….

سازماندهی بر حسب وظیفه یا تخصص:

سازماندهی بر حسب وظیفه یا تخصص، دربرگیرنده وظایفی است که یک موسسه نوعاً انجام می‎دهد. در این نوع سازماندهی تمام کارکنانی که عملیات مشابهی انجام می دهند، در یک قسمت متمرکز می‎شوند و زیر نظر یک مدیر کار می‌کنند به عبارت دیگر در ساختار سازمانی بر حسب وظیفه، واحدها به نحوی از یکدیگر جدا می‎شوند…

سازماندهی بر حسب مناطق جغرافیایی:

سازماندهی بر حسب محل عملیات یا مناطق جغرافیایی،‌ در موسساتی که حوزه عملیاتی وسیع دارند معمول است در این نوع سازماندهی، فعالیت هایی که در حوزه جغرافیایی مشخص جریان دارد (یا باید انجام شود) گروه بندی می‎شود و مسئولیت آن به یک مدیر واگذار می‎شود….

سازماندهی بر حسب پروژه:

سازماندهی بر حسب پروژه تمهید موقتی است که به علت نیاز به برنامه ریزیهای وسیع و تحقیقات ضرورت ایجاد هماهنگی میان فعالیت های تخصصی گوناگون مورد استفاده قرار می‎گیرد. این نوع سازماندهی بیشتر در صنایه نظامی و شرکت های مقاطعه کاری که اجرای پروژه های خاصی را عهده دار می‎شوند….

سازمان ماتریسی:

روش دیگر سازماندهی، سازمان ماتریسی یا شبکه ای است. همانطور که سازمان پروژه ای با ساختار سازمان سنتی همراه است. این نوع سازماندهی نیز با ترکیب سازمانی سنتی شکل می‎گیرد. به عبارت دیگر جوهر و عصاره سازمان ماتریسی معمولاً تلفیقی از سازماندهی موجب پروژه و سازماندهی بر حسب تخصیص یا وظیفه است….

 نوشته شده توسط : مریم محمدیدیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.