کتابخانه تحقیق

بررسی انقلاب (خرداد 1284- مرداد 1285)، مبارزه براي مشروطيت، نخست وزيري
اطلاعیه های سایت

DOC
بررسی انقلاب (خرداد ۱۲۸۴- مرداد ۱۲۸۵)
doc
آبان ۳۰, ۱۳۹۶
35 صفحه ورد
30,000 ریال
خرید Word

بررسی انقلاب (خرداد ۱۲۸۴- مرداد ۱۲۸۵)


بررسی انقلاب (خرداد ۱۲۸۴- مرداد ۱۲۸۵)

تحقیقی قابل ویرایش در قالب ۳۵ صفحه ورد به همراه توضیحات در مورد بررسی انقلاب (خرداد ۱۲۸۴- مرداد ۱۲۸۵ / ژوئن ۱۹۰۵- اگوست ۱۹۰۶)، مبارزه برای مشروطیت، نخست وزیری مصدق (اردیبهشت ۱۳۳۰- مرداد ۱۳۳۲) و… می باشد.

بررسی انقلاب (خرداد ۱۲۸۴- مرداد ۱۲۸۵ / ژوئن ۱۹۰۵- اگوست ۱۹۰۶):

در نتیجه بحران اقتصادی اوایل سال ۱۲۸۴/ ۱۹۰۵ ضربه نهایی وارد شد. برداشت بد محصول در سراسر کشور و افول ناگهانی تجارت در مناطق شمالی به دلیل شیوع وبا، جنگ روس و ژاپن و پس از آن انقلاب روسیه، به افزایش سریع قیمت مواد غذایی در ایران منجر شد. در سه ماهه اول ۱۲۸۴/۱۹۰۵ ، قیمت قند و شکر ۳۳ درصد و گندم ۹۰ درصد در تهران، تبریز، رشت و مشهد بالا رفت….

مبارزه برای مشروطیت(مرداد ۱۲۸۵- خرداد ۱۲۸۷ / آگوست ۱۹۰۶- ژوئن ۱۹۰۸):

مجلس موسسان به سرعت در تهران تشکیل شد تا قانون انتخابات مجلس شورای ملی آینده را تدوین کند. بیشتر نمایندگان از تجار، روحانیون و بزرگان اصناف بازار تهران بودند. پس شگفتی آور نبود که در این نظامنامه انتخاباتی خاستگاههای اجتماعی و علایق منطقه ای آنان منظور شده باشد….

نخست وزیری مصدق (اردیبهشت ۱۳۳۰- مرداد ۱۳۳۲):

پس از نخست وزیر شدن مصدق، در ۷ اردیبهشت ۱۳۳۰، کانون توجه عامه، دیگر نه مجلس بلکه نخست وزیر و خیابانها بودند، که مرکز قدرت جبهه ملی باقی مانده بود. همچنان که اطلاعات روزنامه هوادار سلطنت می نویسد، مصدق همواره به تظاهرات خیابانی متوسل می شد تا مخالفان را در فشار قرار دهد و در نتیجه مجلس را زیر نفوذ خود درآورد….

 نوشته شده توسط : مریم محمدیدیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.