کتابخانه تحقیق

مفهوم بورس، پيشينه بورس در ايران، مزاياي بورس، بورس اوراق بهادار و اقتصاد كلان، ارزش سهام
اطلاعیه های سایت

DOC
بورس
doc
آذر ۲, ۱۳۹۶
49 صفحه ورد
50,000 ریال
خرید Word

بورس


بورس

تحقیقی کامل، قابل ویرایش در قالب ۴۹ صفحه ورد به همراه منابع و توضیحات در مورد مفهوم بورس، پیشینه بورس در ایران، مزایای بورس، بورس اوراق بهادار و اقتصاد کلان، ارزش سهام، راز بقا در بورس تهران و… می باشد.

پیشینۀ بورس در ایران:

اندیشه اصلی ایجاد بورس اوراق بهادار در ایران به سال ۱۳۱۵ باز می گردد. در این سال دو کارشناس هلندی و بلژیکی فقط به منظور بررسی امکانات قانونی تشکیل سازمان بورس در ایران و احیاناً ایجاد آن، به ایران سفر کردند. در همان سالها بانک ملی نیز به عنوان تنها متصدی امور بانکی در کشور، مطالعات مشابهی را در دستور کار داشت…..

بورس اوراق بهادار و تشکیلات سازمانی اش:

بورس هم مانند هر سازمان دیگری، دارای تشکیلاتی است تا به اداره بهتر آن کمک کند. تشکیلاتی که اسامی ساده و وظایفی پیچیده دارند. سازوکار مرسومی نیز بر این اسامی و وظایف حاکم است که هر چند قدیمی، اما اگر مراعات شود، راهگشا است…

بورس اوراق بهادار و اقتصاد کلان:

همانطور که گفتیم، بورس فقط برای سرمایه گزاران و شرکتها یا همان سرمایه پذیران، مفید نیست. بورس منافعی هم برای اقتصاد، به طور کلی دارد. منظور ما هم از اقتصاد کلان همین است : بلکه اقتصاد به طور کل، نه اجزای آن. قبل از اینکه بپردازیم به این منافع، یک توضیح کوچک هم بد نیست داده شود…

راز بقا در بورس تهران:

برای بقا بعنوان یک سرمایه گذار در بورس سهام تهران در شرایط کنونی برای اخبار و تحلیل های مبتنی بر اخبار نیز نباید اعتبار زیادی قایل شد. اخبار ممکنست درست و یا به عمد غلط و گمراه کننده باشند. اگر اخبار در خصوص سود و فروش و افزایش سرمایه و غیره درست باشند و ساختگی نباشند….

 نوشته شده توسط : مریم محمدیدیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.