کتابخانه تحقیق

بیماری ایدز و بررسی جنبه های مختلف آن در جهان و ایران و بررسی نگرش
اطلاعیه های سایت

DOC
بیماری ایدز
doc
آذر ۲, ۱۳۹۶
50 صفحه ورد
40,000 ریال
خرید Word

بیماری ایدز


بیماری ایدز

مقاله ای قابل ویرایش در قالب ۵۰ صفحه ورد به همراه توضیحات در مورد بیماری ایدز و بررسی جنبه های مختلف آن در جهان و ایران و بررسی نگرش دانشجویان ایرانی نسبت به آن می باشد.

چکیده:

و ما اصابکم من مصیبه فبما کسب ایدیکم و بعفو عن کثیر «هر بلایی که به شما می رسد به سبب آنچه است که به دست خود کرده اید و حال آنکه خدا از بسیاری از کرده های شما در می گذرد.» در بهار سال ۱۹۸۰، پزشکان و اپیدمیولوژیست های مراکز  پزشکی در لوس آنجلس،  سانفرانسیسکو، و نیویورک به مرکز کنترل بیماریهای (CDS) در آتلانتا ۲۶ مورد سارکوم کاپوسی و ۱۵ مورد پنومونی پنومویستین کارینی را در مردان هموسکشوئل جوانی که قبلا سالم بوده اند…

بیماری ایدز:

از راه استخرهای شنا-  توالت های عمومی نیز منتقل نمی گردد. چون از زمان آلوده شدن به ویروس ایدز به طور متوسط ۸ تا ۱۰ سال طول می کشد تا علائم بیماری ظاهر شود. و در این مدت فرد آلوده ظاهراً سالم بوده ولی عامل بالقوه انتقال ویروسی به دیگران است. که متاسفانه همین موضوع یکی از بزرگترین مشکلات پیشگیری از اشاعه بیماری در جامعه بود…

سیر و علائم بالینی بیماری ایدز:

آلودگی به HIV دارای نشانه بالینی بسیار پیچیده است. زیرا علاوه بر بیماریهایی که توسط ارگانیسم های فرصت طلب به وجود می آیند، خود ویروس نیز باعث بروز علائم خاصی می‎شود. عفونت با HIV دارای پنج مرحله است ولی همه آنها الزاما در افراد آلوده دیده نمی‎شوند….

جنبه اجتماعی ایدز:

بیماری ایدز، همچون هر بیماری دیگری، در واقع بخشی است از زنجیره پیوست مشکلات و گرفتاریها، و جامعه ای که به برخورد منطقی با مشکلات خو گرفته است با ایدز نیز همسان مشکلات دیگر مقابله می‎کند.

البته بدنامی از نظر اجتماعی بخاطر ارتباط  آن با هم جنس بازی و استفاده از مواد مخدر داخل وریدی و تماس های جنسی را نمی توان نادیده  گرفت….

 

 نوشته شده توسط : مریم محمدیدیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.