کتابخانه تحقیق

سيالات برش، ساخت روغن پايه از برش مواد نفتي، تقطير نفت خام، شناخت هيدروكربورهاي روغن پايه،
اطلاعیه های سایت

ZIP
سیالات برش
zip
آذر ۸, ۱۳۹۶
ZIP
100,000 ریال
خرید ZIP

سیالات برش


سیالات برش

گزارش کارآموزی مربوط به رشته شیمی کاربردی، قابل ویرایش در قالب zip به همراه منابع و توضیحات در مورد ساخت روغن پایه از برش مواد نفتی، تقطیر نفت خام، شناخت هیدروکربورهای روغن پایه، کارخانه موم گیری، خواص حلال ( MEX و تولوئن)، کاهش اثر بازدارنده های اکسیداسیون، ویسکوزیته و… می باشد.

تقطیر نفت خام:

اولین مرحله ای که بر روی نفت خام صورت می‎گیرد تقطیر است.نفت خام که از چاه استخراج می گردد ابتدا تحت عملیات جداسازی مواد سبک و گوگردی قرار می‎گیرد تا جهت انتقال به پالایشگاه ها آماده و مناسب باشد.نفت خام پس از این مرحله توسط تلمبه ها و سیستم مخصوص به مخازن پالایشگاه وارد می‎شود….

پالایش با فورفورال :

عبارتست از جداسازی فیزیکی که از خاصیت حلالیت متفاوت مواد آروماتیکی با فورفورال نسبت به مواد پارافینی و نفتینیکی استفاده می‎شود. فورفورال که یک آلدئید به فرمول  می‎باشد. مایعی بدون رنگ و با بوی بادام تلخ است و در مقابل نور هوا تیره  می گردد نقطه جوش آن ۱۶۲ درجه سانتیگراد است و از فرایند عمومی استخراج با حلال مراحل زیر را شامل می‎شود. هواگیری و خشک کردن خوراک: وجود آب روی حلال فنل و هوا مشکلاتی را برای موادی مثل اکسید سولفور و فورفورال ایجاد می نماید….

خواص حلال ( MEK و تولوئن):

مخلوط MEK بنزن  و تالوئین حلالیست که برای انواع لوب کاتها مناسب بوده و کارخانجات موم گیری زیادی در دنیا از این مخلوط استفاده می نمایند. MEK عامل رسوب دهنده کریستالهای موم می‎باشد. زیرا قدرت حلالیت کمتری برای موم در حرارت پائین دارد. متأسفانه حلالیت روغن نیز در MEK در درجات پائین کم می باشد….

کاهش ویسکوزیته روغن:

از مهمترین خصوصیات روغن گرانروی آنست. دربرخی از ماشینها که فیلم روغن بین قسمتهای متحرک قرار می‎گیرد و از تماس سطوح آنها با یکدیگر جلوگیری می نماید توانایی تحمل بار بوسیله ویسکوزیته روغن حاصل می‎شود. یکی از مسائل در روغنهای مصرف شده تغییر گرانروی آنست….

رمز فایل: www.researchlib.irنوشته شده توسط : مریم محمدیدیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.