کتابخانه تحقیق

علل تحریف تورات و انجیل و مصون ماندن قرآن کریم از تحریف
اطلاعیه های سایت

DOC
علل تحریف تورات وانجیل
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
doc
اسفند ۱۲, ۱۳۹۵

علل تحریف تورات وانجیل


علل تحریف تورات و انجیل و مصون ماندن قرآن کریم از تحریف

مقاله حاضر جهت استفاده برای درس اندیشه اسلامی برای تمامی رشته ها دارای ۱۳ صفحه ورد قابل ویرایش

هدیه ما به شما کاملا رایگان

فهرست مطالب

مقدمه. ۴

بیان مسئله. ۵

تضاد در محتوای انجیل: ۷

علل عوامل تحریف.. ۸

دلایلی مبنی بر تحریف شدن تورات و انجیل. ۹

چرا خداوند تورات و انجیل را همانند قرآن از تحریف مصون نداشت؟. ۱۱

منابع : ۱۳

خلاصه :

اراده خداوند متعال به این تعلق گرفته که قرآن را از تحریف مصون نگه دارد:
«إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکْرَ وَ إِنَّا لَهُ لَحافِظُونَ؛]حجر/۹[ما قرآن را نازل کردیم و ما بطور قطع نگهدار آنیم!»
و این امر به دلایلی در کتب آسمانی قبلی متعلق اراده الهی نبوده و رخ نداده است.  اگر خداوند اراده می‏فرمود که انجیل و تورات از تحریف مصون بدارد چنین می‏شد ولی اراده خداوند گزاف نیست. بلکه اراده او برطبق مصلحت و حکمت جریان می‏یابد. حال در مورد عدم تعلق اراده الهی بر جلوگیری از تحریف کتاب‏های آسمانی گذشته به این نکات می‏توان اشاره نمود.

بیان مسئله

اثبات تحریف این دو کتاب آسمانی مساله ای ساده است و با اندک تاملی روشن می شود. و از همان اعتقادات یهودیان و مسیحیان می تواند تحریف شده بودن کتب موجود را درک کرد.

توضیح آنکه: برای عهد قدیم (کتاب مقدس یهودیان) دو نسخه وجود دارد. نسخه ای به زبان عبری است و نسخه دیگر به زبان یونانی که به ترجمه سبعینه مشهور است. در ترجمه سبعینه مطالب زیادی وجود دارد که در نسخه عبری موجود نیست. که بخشی از آن به نام اپوکریفا مشهور است و یهودیان و مسیحیان پروتستان آن را قبول ندارند. هر چند مسیحیان کاتولیک آن را قبول دارند.در همان بخش مشترک بین دو نسخه، سه قسم از مطالب دیده می شود. ۱-اسفار پنجگانه ۲-انبیاء ۳- مکتوبات جالب آنکه در اسفار پنجگانه، مطالبی درباره عزاداری بنی اسرائیل برای حضرت موسی (ع) وجود دارد که به هیچ عنوان نمی توان گفت اینها نوشته حضرت موسی (ع) است. همچنین درباره بخش انبیاء مشخص است که نویسنده آن کسی به نام عزرا است هر چند مدعی اخذ آن از پیامبران مختلف است. و بخش مکتوبات نیز تا قرن دوم میلادی هنوز شکل کامل نیافته بود. در واقع این بخش بیش از ۲ هزار سال از حضرت موسی فاصله دارد.نوشته شده توسط : حسین محمدی

موضوعات : تحقیق , رایگان


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.