کتابخانه تحقیق

مفاسد اجتماعي در جوامع، علل بروز و ظهور فساد اجتماعي، علل سياسي مفاسد اجتماعي
اطلاعیه های سایت

DOC
علل گسترش فساد اجتماعی
doc
آذر ۱, ۱۳۹۶
25 صفحه ورد
20,000 ریال
خرید Word

علل گسترش فساد اجتماعی


علل گسترش فساد اجتماعی

تحقیقی کامل مربوط به درس روانشناسی، قابل ویرایش در قالب ۲۵ صفحه ورد به همراه منابع و توضیحات در مورد مفاسد اجتماعی در جوامع، علل بروز و ظهور فساد اجتماعی، علل سیاسی مفاسد اجتماعی، عوامل اقتصادی مفاسد اجتماعی و… می باشد.

مفاسد اجتماعی در جوامع:

پس از جنگ جهانی دوم و پس از دستیابی ابرقدرتها به صنعت و تکنولوژی پیشرفته و توسعه و گسترش روز افزون کارخانجات مختلف، صاحبان صنایع و سرمایه‌داران و تولیدکنندگان استعماری پس از پر شدن انبار تولیدات وکمبود‌ بازار مصرف داخلی درصدد بازاریابی بر‌آمدند ولی تحقق این امر دو شرط اساسی داشت….

علل سیاسی مفاسد اجتماعی:

جناح بندی‌های سیاسی: چالشهای شکننده و مستمر بین جناح‌های عمده کشور، اگر بعضاً موجب تعامل و تضارب آراء و اندیشه و در نتیجه رشد و تعالی علمی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی می‌شود. اما بدلیل عدم سامان یافتگی و بی‌تجربگی مدیران و متولیان این جناحها در تعاملات سیاسی، اجتماعی، اغلب به تضعیف و تخریب و حتی تکفیر و تفسیق مخالفان خود پرداخته و به خنثی سازی اقدامات یکدیگر اقدام می‌کند….

عوامل اقتصادی مفاسد اجتماعی:

عدم تحقق عدالت اجتماعی و وعده‌های داده شده، آنچه مسلم است عدالت هر چیز و هرکس را در جای خود قرار داده و حق را به ذی‌حق می‌رساند و ثروت و امکانات مادی و معنوی جامعه را همچون خون درکلیه سطوح آن توزیع می‌کند و مانع بروز هر نوع فساد و تباهی و نفوذ هر نوع بیماری و عفونت در پیکر اجتماع می شود….

رانت خواری:

این پدیده شوم بعد از جنگ و آغاز دوران سازندگی و دسترسی بخشی از مدیران و کارگزاران به منابع سرشار مالی و اقتصادی رشدی فزاینده یافت و زمینه‌های تراکم ثروتهای نامشروع وبادآورده دست لایه‌هایی از مسئولان نظام و در نتیجه رفتار اجتماعی ناهنجار در جامعه را فراهم ساخت….

 نوشته شده توسط : مریم محمدیدیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.