کتابخانه تحقیق

دیدی نو از دینی کهن (فلسفه‌ی زرتشت)
اطلاعیه های سایت

DOC
فلسفه‌ی زرتشت
doc
اسفند ۱۲, ۱۳۹۵

فلسفه‌ی زرتشت


دیدی نو از دینی کهن (فلسفه‌ی زرتشت)

مقاله حاضر مناسب برای درس اندیشه اسلامی همه رشته ها دارای ۱۶ صفحه ورد قابل ویرایش است که بطور کامل و دقیق به فلسفه ی دین زردتشت پرداخته است .

هدیه ما به شما این مقاله کاملا رایگان است .

زمان زرتشت

دو نظریه وجود دارد یکی نظریه کلاسیک- نظریه سنتی

نظریه کلاسیک: ۶ هزار سال پیش از افلاطون بوده بعضی او را یونانی و بعضی از ماوراء دریای بزرگ میدانند زرتشت دانش جهانی خود را از روان نیکویی یعنی بیش والا آموخت ترجمه نام زرتشت به یویانی استروئوتس یعنی ستاره پرست است.

 نظریه سنتی: زمان پیدایش زرتشت مربوط می‌شود به زمان ویشتاسب پدر داریوش هخامنشی زرتشت پیامبری بود که دین کهن ایرانیان را تغییر داد.

زادگاه زرتشت: درباره محل تولد زرتشت اختلاف نظر است بنا به گفته اوستا محل تولد زرتشت ساحل رودخانه دارجا است این منطقه شامل آسیای مرکزی شمال غربی پاکستان- افغانستان- ایران و عراق می‌شود.

 

آیین‌ها و رسم‌های دین زرتشت

  • آیین سدره پوشی: برابر با یک روش کهن و پذیرفته شده باستانی همه جوانان دختر و پسر باید آیین سدره پوشی را انجام دهند تا زرتشتی شناخته شوند درباره سنی که آیین باید انجام شود دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد برخی انجام آنرا هنگامی که جوان به سن بلوغ رسیده و توانایی شناخت خوب از بد را دارد سفارش می‌کنند و بعضی دیگر انجام آنرا پیش از رسیدن به سن بلوغ لازم می‌دانند امروزه در ایران کودکان را بین سنین هفت و یازده سدره پوش می‌کنند.

نکته: مثل جشن تکلیف بچه‌های خودمان که در مدارس انجام می‌شود.

معنای سدره پوشی: سدره پوشی به منزله زایش نوین است در دین را نوزاد یا نوزات هم می‌خوانند نوزاد یعنی دوباره متولد شدن و نوزات یعنی افزوده شدن یک پرستنده‌ی دین.

اهمیت سدره پوشی: اهمیت آن از ازدواج کمتر نیست آیین دینی باید در بامداد انجام شود ولی امروزه در ایران به دلایل عملی در نیمروز برگزار می‌شود.نوشته شده توسط : حسین محمدی

موضوعات : تحقیق , رایگان


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.