کتابخانه تحقیق

مقايسه سازگاری مادران کودکان عقب مانده ذهنی با مادران کودکان عادی
اطلاعیه های سایت

DOC
مقایسه سازگاری مادران کودکان عقب مانده ذهنی با مادران کودکان عادی
doc
آذر ۹, ۱۳۹۶
59 صفحه ورد
80,000 ریال
خرید Word

مقایسه سازگاری مادران کودکان عقب مانده ذهنی با مادران کودکان عادی


مقایسه سازگاری مادران کودکان عقب مانده ذهنی با مادران کودکان عادی

تحقیقی کامل، قابل ویرایش در قالب ۵۹ صفحه ورد به همراه منابع و توضیحات در مورد مقایسه سازگاری اجتماعی مادران کودکان عقب مانده ذهنی آموزش پذیر با مادران کودکان عادی شهرکاشان می باشد.

تعریف عقب ماندگی ذهنی:

مهمترین مشخصه عقب ماندگی ذهنی، کارکرد ذهنی عمدتاً پایین‏تر از متوسط است که با محدودیت‏های مهم در کارکرد انطباقی در حداقل دو مورد از مهارت‏های سازشی زیر همراه است: مراقبت از خود، زندگی خانوادگی، مهارت‏های اجتماعی و میان فردی، بهره برداری از منابع اجتماعی، خودگردانی، مهارت‏های کارکردی تحصیلی، کار، اوقات فراغت، بهداشت و ایمنی….

خصوصیات خانواده دارای کودک معلول:

سه خصویت اساسی که معمولاً توسط والدین کودکان معلول عنوان می‏شوند و این خانواده‏ها را از خانواده‏های کودکان عادی جدا می‏کنند عبارتند از:بار مراقبتی زیاد: بزرگ کردن یک کودک مبتلا به ناتوانی با فشارهای هیجانی، فشارهای جسمی و همچنین فشارهای مالی بالایی همراه است.پدران در بیشتر خانواده‏ها پدران نسبت به مادران کمتر درگیر تکالیف مراقبتی خاص کودکان هستند….

سازگاری خانواده کودکان معلول:

گر چه بسیاری از خانواده‏های کودکان معلول قادر به تطبیق دادن خود با معلولیت کودک می‏باشند،هرچند هستند خانواده‏هایی که در اثر داشتن کودکان معلول دچار مشکلاتی از قبیل افسردگی، ناامیدی، طلاق و… می‏گردند.

تحقیقات زیادی در مورد سازگاری خانواده نسبت به استرس و نحوه مقابله آنها با استرس خانواده صورت گرفته است…

سازگاری اجتماعی:

سازگاری و هماهنگ شدن با خود و با محیط پیرامون خود برای هر موجود زنده یک ضرورت حیاتی است. تلاش روزمره همه آدمیان نیز عموماً بر محور همین سازگاری دور می‏زند. هر انسانی، هوشیارانه یا ناهشیارانه می‏کوشد نیازهای متنوع و متغیر و گاه متعارض خود را در محیطی که در آن زندگی می‏کند، برآورده سازد….

 

 

 

 

 نوشته شده توسط : مریم محمدی

موضوعات : تحقیق , دانشگاهی


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.