کتابخانه تحقیق

نقش امنیت ملی در دفاع غیر عامل برای عموم رشته ها
اطلاعیه های سایت

DOC
نقش امنیت ملی در دفاع غیر عامل
doc
اسفند ۱۲, ۱۳۹۵

نقش امنیت ملی در دفاع غیر عامل


نقش امنیت ملی در دفاع غیر عامل

برای درس دفاع قدس و تحقیق های عمومی برای کلیه رشته های دانشگاهی استفاده می شود ، دارای ۱۸ صفحه ورد قابل ویرایش است .

هدیه ما به شما ، این مقاله کاملا رایگان است .

چکیده

امنیت ملی بزرگترین دغدغه‌ی هر نظام سیاسی است که لزوم تامین آن از سوی حکومت یک اصل اساسی می‌باشد و پدافند غیر عامل کارآمدترین ابزار در این راستا محسوب می‌گردد. جمهوری اسلامی ایران به دلایل گوناگون از جمله دیدگاه ایدئولوژیک، جغرافیای سیاسی خاص، دستیابی به فن‌آوری‌های نوین همچون غنی سازی اورانیوم و سایر عوامل با مسائلی در عرصه‌ی سیاست خارجی روبرو می‌باشد و بعضاً از دید برخی کشورهای منطقه و جهان به عنوان تهدید نگریسته می‌شود و گاهاً تحریکاتی از بیرون و داخل با اهداف مختلف صورت می‌گیرد که امنیت ملی کشور را با تهدیداتی مواجه می‌سازد. این پژوهش با روش توصیفی- تحلیلی و با بهره‌گیری از مطالعات کتابخانه‌ای ضمن بررسی کارکردهای پدافند غیر عامل چه نقشی می‌تواند در تأمین امنیت ملی ایران ایفا نماید؟ نتایج حاصل از این تحقیق حاکی از این است که به کارگیری اصول و ضوابط پدافند غیر عامل به عنوان یک سیاست دفاعی مستمر و هدفمند در تمامی بخشهای کشور، ضمن رفع تهدیدات داخلی و خارجی با هدف آماده سازی و تقویت بنیه‌ی دفاعی کشور، تامین کننده‌ی امنیت ملی ایران و از طرفی با نگاه به آینده و ترسیم افق توسعه و امنیت کشور، دارای کارکردهای مؤثر در حوزه‌ی امنیت ملی است.

اهمیت و ضرورت تحقیق

با در نظر گرفتن پیشینه‌ی کاربرد پدافند غیر عامل و چگونگی عملکرد آن در طرحهای توسعه و امنیتی کشورهای دنیا و نتایج مثبت در این زمینه و از طرفی شرایط ایران در منطقه و جهان، تاکید بر پدافند غیر عامل و کارکردهای آن در حوزه‌ی امنیت ملی به منزله‌ی یک برنامه‌ی هدفمند، یک اصل است و بیش از پیش نیاز به این امر مهم در کشور احساس می‌گردد. لذا لزوم تبیین کارکردهای پدافند غیر عامل در حوزه‌ی امنیت ملی و تشریح زوایا و اهداف آن در ارتباط با امنیت ملی کشور مهمترین ضرورت این تحقیق می‌باشد.

فرضیه تحقیق

به نظر می‌رسد پدافند غیرعامل با کارکردهای موثر در حوزه‌ی امنیت کلی، مهمترین برنامه و اقدام عملی در جهت تامین امنیت ملی و کاهش تهدیدات کشور است.نوشته شده توسط : حسین محمدی

موضوعات : تحقیق , رایگان


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.