کتابخانه تحقیق

ورزش یوگا، عدم كنترل بر احساسات و افكار، ترس ومقاومت در برابر تغيير
اطلاعیه های سایت

DOC
ورزش یوگا
doc
آبان ۳۰, ۱۳۹۶
14 صفحه ورد
20,000 ریال
خرید Word

ورزش یوگا


ورزش یوگا

تحقیقی کامل، قابل ویرایش در قالب ۱۴ صفحه ورد به همراه منابع و توضیحات در مورد آگاهی و موانع آگاهی برتر (ورزش یوگا) می باشد.

عدم کنترل بر احساسات و افکار :

گوئی انسان ماهیت خود را از دست داده وفراموش کرده است که احساسات و افکار ابزاری هستند برای زندگی بهتر چون یا احساسات از هم گسیخته راهبری او را در زندگی بر عهده دارد و یا افکاری محدود و بسته اورا محدود می کند . انسان حتی نمی تواند از بروز احساسات منفی خود در خود جلوگیری کند  و یا با منطقی ناقص ،خود را بر حق می داند تا دیگران را کشتار کند و حق دیگری را پایمال کند ….

ترس ومقاومت در برابر تغییر :

ممکن است این اندیشه را شنیده باشید که « ترک عادت موجب مرض » این یک واقعیت وجودی در بشر و برای ذهن است . ذهن که خود توده ای از انرژی وقتی به چیزهایی عادت می‎کند شیارهایی از انرژی در درون خود درست می‎کند ، که حرکت بر روی این شیارها یا انجام عادتها موجب لذت و تغییر آنها موجب ترس می‎شود ….

پندار یا خیال و تخیل :

تخیل یکی از استعدادهای بسیار خلاق بشری ونیروی محرکی برای انسان است . در پس هر اختراعی ، در ذهن خالق آن تخیل آن بوده است  . اما روی دیگر تخیل ، خیال بافی است که مانعی قدرتمند و موذیانه در برابر توانایی ما برای نفوذ به آگاهی برتر می باشد . توسط خیال بافی بخش عمده ای از انرژی توجه ما را هدرمی رود . بخش اعظم آنچه ما تفکر می گوییم خیال پردازی بیش نیست…

جلوگیری از خیال بافی:

ما باید بررسی کنیم و ببینیم بخش اعظم آنچه که تفکر می نامیم یک خیال پردازی بیهوده است خواه مثبت و خواه منفی زیرا که توجه ما را از درون به بیرون معطوف می‎کند و از خودمان به عامل دیگری وابسته کرده است . در واقع انرژی توجه مان را به گذشته یا آینده معطوف می‎کند و ما را از اکنون جاودانه باز می دارد ….نوشته شده توسط : مریم محمدیدیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.